Strona startowa O okolicy
Błąd
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database
  • Unable to load Cache Storage: database

Gmina Stromiec znajduje się w obszarze krajobrazu chronionego i posiada naturalne walory do rozwoju turystyki oraz pieszej, rowerowej i konnej rekreacji. Czyste powietrze, rzeka Pilica i jej dolina, rozległe lasy Puszczy Stromieckiej i rezerwaty przyrody zachęcają zróżnicowanym i niezmienionym środowiskiem przyrodniczym. Atrakcyjność środowiska wyrażają pomniki przyrody oraz zabytki świeckie i sakralne. Ciekawe przyrodniczo zakątki powiatu to nie wszystko, co Gmina Stromiec ma do zaoferowania. Obfitość grzybów i owoców leśnych, corocznie organizowane spływy kajakowe, liczne ścieżki polne i leśne oraz imprezy regionalne przyciągają różnorodne grupy wczasowiczów.Szlaki turystyczne Drukuj

Szlaki oznakowane:


RA-2303-z, szl. zielony, 16 km;
Dobieszyn PKP - pomnik żołnierzy polskich - Studzianki Pancerne;

Atrakcyjny przyrodniczo, łatwy szlak, prowadzący przez Puszczę Stromiecką do Studzianek Pancernych. Na trasie projektowany rezerwat leśny "Dobieszyn", mogiły żołnierzy września i pole bitwy pod Studziankami.


RA-2309-s, szl. czarny, 4 km;
Strzyżyna PKP - połączenie ze szlakiem 4;

Krótki, łatwy szlak łącznikowy, poprowadzony przez pola i niewielkie laski. Pozwala bądź na niewielkie skrócenie szlaku 4, bądź w połączeniu z nim może służyć jako "spacerówka", łącząca Strzyżynę z Grabowem nad Pilicą (10,5 km).


Szlaki nieoznakowane:

Więcej…
 
Powiat białobrzeski Drukuj

Powiat białobrzeski położony jest w południowej części województwa mazowieckiego i graniczy z powiatami: grójeckim, kozienieckim, radomskim i przysuskim. Teren powiatu obejmuje swoim zasięgiem większość historycznych obszarów tzw. Zapilicza, regionu stanowiącego niegdyś pogranicze wielkich dzielnic Polski: Mazowsza i Małopolski. W skład powiatu białobrzeskiego wchodzi 6 gmin: miasto i gmina Białobrzegi, miasto i gmina Wyśmierzyce, gmina Promna, gmina Radzanów, gmina Stara Błotnica oraz gmina Stromiec. Na obszarze 639 km2 zamieszkuje 34.545 tys. ludności.

 

Więcej…
 
Rezerwaty i pomniki przyrody Drukuj
treść w budowie...
 
Zabytki świeckie i sakralne Drukuj
treść w budowie...
 


Ranczo pod Gajem, Podgaje 7, 26-804 Stromiec
Noclegi - Tel. kom.: 509 710 787, Jazdy konne - Tel. kom.: 502 594 797, E-maile